DZIEŃ MATKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM 😊

   Już od samego rana dzieci zabrały się do pracy, aby ugościć w przedszkolu Mamusie. Chłopcy ustawili jeden duży stół oraz krzesełka, a dziewczynki nakryły do stołu i wszyscy z niecierpliwością czekali na przybycie swoich kochanych MAM! Zapraszamy do obejrzenia galerii.😊

WYJŚCIE DO PTASZARNI 

   W czwartek dzięki uprzejmości Państwa Lieskich, przedszkolaki z punktu przedszkolnego mogły przeżyć miłą przygodę z rzadkimi gatunkami ptaków. Pan Piotr oprowadził dzieci po swojej posesji ,  w bardzo ciekawy i interesujący sposób mówił oraz pokazywał maluszkom „rzadkich mieszkańców” podwórka. Na koniec dzieci mogły skorzystać z dużego placu zabaw. Serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do fotogalerii Śmiech

WYCIECZKA NAD JEZIORO ŻARNOWIECKIE

    Maluchy z punktu przedszkolnego wraz z dziećmi z oddziału 0B dotarły nad jezioro Żarnowieckie. Pogoda była tak piękna, że musieliśmy schłodzić stópki w jeziorze. Jedna z naszych mam zaprosiła dzieci na swoje podwórko. Mogliśmy pooglądać gospodarstwo na którym znajdowały się różne zwierzęta, a dzieci mogły skorzystać
z placu zabaw. Zostaliśmy też poczęstowani ciasteczkami oraz owocami (dziękujemy pięknie). Zapraszamy do fotorelacji Śmiech

JEDYNY TAKI DZIEŃ W ROKU! – DZIEŃ DZIECKA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

   Dzieci z punktu przedszkolnego już od samego rana zostały zaskoczone niespodzianką od Naszej Kochanej Pani Dyrektor, dzieci otrzymały puzzle, następnie dostały drożdżówkę i soczek. Atrakcji nie było końca, ponieważ dzieci wyruszyły na poszukiwanie dmuchanych „Minionków”, na których skakały i świetnie się bawiły! Było również malowanie buziek, przedszkolaki dostały także prezenty od swoich pań Śmiech Nie zabrakło w taki ciepły dzień zimnych lodów, co widać na zdjęciach jak się maluchy zajadały Śmiech Zapraszamy do galerii! 

BAJKOWE SPOTKANIE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM Z PANEM WIESŁAWEM DRABIKEM

   Grupa Smerfów przy pomocy Gminnej Biblioteki Publicznej filia w Żarnowcu miała okazję gościć w przedszkolu Pana Wiesława, który wprowadził dzieci w świat swoich bajek. 
W spotkaniu udział wzięły również dzieci z oddziałów przedszkolnych,
 grupa 0A i 0B.

   Wiesław Drabik jest autorem ponad 100 książek dla dzieci. Jedne z najbardziej znanych książeczek to: „O smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Łakomczucha” , „Kocie łakocie” czy też „Awantura na podwórku”. 
   Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wygłosiły wierszyki Pana Drabika: „Transformer”, „Wywrotka” i „Miś”.
   Pan Wiesław Drabik na koniec spotkania każdemu chętnemu maluszkowi podpisywał książeczki i rozdawał autografy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Śmiech

POWITANIE WIOSNY

   21 marca z uśmiechem na ustach, w wielobarwnym korowodzie, przedszkolaki oraz dzieci z klas 0-III wyruszyły powitać wiosnę. W trosce o ekologię postanowiliśmy, że nie będziemy zaśmiecać rzeki Marzanną, ale powitamy ją piosenką i kolorowymi gaikami.
   Gaik odbywa się zwykle we wtorek po Wielkiej Nocy lub na Zielone Świątki, a niekiedy, niezależnie od tych świąt, w pierwszych dniach maja. Polega na tym, że dziewczęta (czasem i chłopcy) stroją gałązkę w: wstążki, świecidełka, kwiaty i dzwonki. Czasami na szczycie przywiązuje się lalkę jako symbol królowej wiosny. Takie ustrojone drzewko lub gałązkę obnosi się ze śpiewem po wsiach.
   Ogromne emocje wzbudziły już same przygotowania do pochodu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu gaików. W wiosennej paradzie poszliśmy nad rzekę, gdzie na pożegnanie zaśpiewaliśmy zimie piosenkę i wrzuciliśmy gałązki do wody. W drodze powrotnej dzieci śpiewały piosenki, tym razem o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie.
   W towarzystwie kolorowej „Pani Wiosny” wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wrócili do szkoły.

Zapraszamy do fotogalerii Śmiech

MASTERCHEF JUNIOR - PRZEDSZKOLAKI

W czwartek drugie śniadanie przedszkolaki sami przygotowali w przedszkolu. Smerfy doskonale wiedzą, że przed działaniami kulinarnymi, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Każdy przygotował sobie kanapkę z tym co najbardziej lubi. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z ogromnym apetytem.
Zapraszamy do galerii zdjęć Śmiech 


 DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN U PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

8 marca (Dzień Kobiet) u Przedszkolaków został połączony z Dniem Mężczyzn, który odbywa się dwa dni później. Śmiech Z tej okazji mężczyźni wręczyli upominki kobietom,
a kobietki odwdzięczyły się tym samym. Dzięki temu nasi milusińscy świętowali wspólnie. Radosna atmosfera panowała już od samego rana! 
Zapraszamy do galerii zdjęć Śmiech 

WYCIECZKA DO KUCHNI 

Przedszkolaki z punktu przedszkolnego w ramach przewidzianych treści programowych uczestniczyła 28.01.2016r. w wycieczce do szkolnej kuchni. Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa. 
Dzięki wizycie w kuchni, dzieci miały możliwość zapoznania się z profesjonalnym jej wyposażeniem, ułatwiającym pracę kucharkom. Uwagę ich zwróciły duże naczynia i sposób ich przydatności. Ponadto najmłodsi mogli zapoznać się z pracą kucharek. Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do galerii zdjęć Śmiech

ZABAWA KARNAWAŁOWA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM 

Smerfy z punktu przedszkolnego bawiły się razem z oddziałem OA i OB na zabawie karnawałowej. Dzieci były niesamowicie przebrane, aż trudno było ich rozpoznać Śmiech Wspaniale!
Zapraszamy do galerii zdjęć Śmiech

ZABAWY NA ŚNIEGU SMERFÓW

Zabawy na śniegu Smerfów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Śmiech

DOKARMIANIE PTAKÓW 

Jak co roku zimą prowadzimy w przedszkolu akcję dokarmiania ptaków. Dzieci doskonale zdają sobie sprawę, że bez ich pomocy część ptaków nie przeżyłaby zimy. Przy tej okazji dzieci kształtują poczucie odpowiedzialności i wrażliwości.
Zapraszamy do galerii zdjęć Śmiech

WYCIECZKA DO SUMMER BABY 

W piątek 11 grudnia dzieci z Punktu Przedszkolnego, z Oddziału OA i OB wyruszyły na wycieczkę do sali zabaw w Wejherowie Summer Baby. Głównym celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez zabawę. Na miejscu czekały na nas z uśmiechem pomocnice Świętego Mikołaja. W sali zabaw dzieci mogły skorzystać z rozmaitych atrakcji:  z labiryntów, torów przeszkód, mostów, basenów z kulkami, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych, bujaków, jeździków czy trampoliny. Dodatkowymi atrakcjami było spotkanie ze Świętym Mikołajem, malowanie buziek oraz modelowanie baloników. Pełne wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym niezwykłym miejscem i  wróciły do szkoły.
Zapraszamy do galerii zdjęć Śmiech


MIKOŁAJKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

Wszystkie dzieci z Punktu Przedszkolnego od samego rana (7 grudnia) czekały z niecierpliwością na wizytę Świętego Mikołaja. Nadsłuchiwały czy przypadkiem nie słychać specyficznego dźwięku dzwonka, głosu. Aż w końcu koło południa przybył z ogromnym workiem prezentów – Święty Mikołaj! Dzieci były bardzo szczęśliwe, gdyż każdy został obdarowany prezentem. W podziękowaniu Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły Mikołajowi kartkę z życzeniami i słodką niespodziankę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Śmiech  

 STROJENIE CHOINKI W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

Już od pierwszych dni grudnia zaczynamy przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki przygotowują ozdoby, aby udekorować sale przedszkolną. Nie mogło także zabraknąć choinki! Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wieszały ozdoby na świątecznym drzewku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Śmiech 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Końcówka listopada (dokładnie 27.11.2015r.) dla dzieci  z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu, była szczególnie ważna, gdyż zostali PASOWANI NA PRZEDSZKOLAKA - SMERFA. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowoprzyjętych dzieci jak i dla Starszaków. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego. Małe Smerfy pięknie śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły. Następnie Pani Dyrektor Aleksandra Obszyńska  zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Jest to również moment, w którym maluchy stają się pełnoprawnymi przedszkolakami. Serdecznie gratulujemy Rodzicom tak zdolnych dzieci!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz prezentacji Śmiech

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!