Zapraszamy do wzięcia udziału

Historię swojej MAŁEJ OJCZYZNY i LOKALNYCH BOHATERÓW prezentuje Julia Osipowicz z klasy IV A #SzkołaPamięta

#SzkołaPamięta Listopad, to czas refleksji i zadumy, kiedy przywołujemy w pamięci Tych, którzy odeszli, ale na zawsze pozostaną w naszych sercach. Rodzina to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, musimy pamiętać o swoich korzeniach. Trzecioklasiści pamiętają! Włączyli się do ogólnopolskiej akcji " Szkoła pamięta".

#szkołapamięta „Rodzina to zespół, drużyna, samodzielne państwo, jedyna część tożsamości, która pozostaje niezmieniona przez resztę życia." (Laura Lippman) Każda rodzina ma swoją historię, do podzielenia się nią zachęciliśmy uczniów klasy drugiej.

#SzkołaPamięta - uczniowie klasy 5 w ramach akcji MEN „Szkoła pamięta" przygotowali prezentację dot. wspomnień i pamiątek rodzinnych. „Pamiętajmy o tych, którzy odchodzą - ta pamięć daje im nieśmiertelność."

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”uczniowie klasy IVa odwiedzili groby Pomordowanych w Piaśnicy i przygotowali prezentację multimedialną upamiętniającą Ich Bohaterswo . Składamy hołd Polakom-Kaszubom, którzy oddali życie w Imię naszej Wolności. Chwała i cześć Bohaterom! „Niech IM „JESZCZE POLSKA…” jak flaga powiewa…. A gdy dzieci zapomną, że mieszkały w schronach, Że widziały dni straszne, ponure i krwawe - Niechaj tylko to jedno pamiętają o nas, Żeśmy padli za wolność, aby była prawem…” (cytaty pochodzą z „Testamentu Poległych” R.Kiersnowskiego i „Oratorium Piaśnickiego” H.Józefczyka))

Link do filmu

#szkołapamięta Szóstoklasiści, włączając się do akcji "Szkoła Pamięta", przygotowali film o bł. Alicji Kotowskiej. Przedstawicielka klasy zapaliła znicze na grobie znajdującym się w Lesie Piaśnickim.

Link do filmu

#SzkołaPamięta - uczniowie klasy 8 naszej szkoły w ramach akcji MEN "Szkoła pamięta" przygotowały mapę upamiętniającą miejsca historyczne w naszym regionie.

Trefliki z oddziału przedszkolnego 3,4,5-latków włączyły się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Za pomocą gazetki i opowiadania „Wszystkich Świętych” dzieci dowiedziały się jak należy zachować się na cmentarzu. Przy zapalonym zniczu Trefliki wspominały swoich bliskich zmarłych. 🪔🕯🪔

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego sześciolatków wzięły udział w akcji MEN „Szkoła pamięta". Przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji Świąt Zadusznych. W ramach zajęcia dzieci wspominały swoich bliskich, którzy już odeszli oraz wykonały rysunek pod hasłem „pamiętamy". 🪔🕯