WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!

17 czerwca 2019 14:40 | Aktualności

WYJAZD INTEGRACYJNY DO STADNINY KONI W KARLIKOWIE

Dnia 17.06. 2019 r. uczniowie klas Va, Vb oraz VI pod opieką p. A. Bank, p. A. Oleńskiej oraz p. J. Baran wyjechali na wyjazd integracyjny do Stadniny Koni w Karlikowie. Po przyjeździe na miejsce, dzieci dowiedziały się jakich sprzętów używa się do czyszczenia koni, jak pielęgnować nimi zwierzęta oraz jak zakładać siodło. Następnie po zdobyciu niezbędnej wiedzy od pań instruktorek na temat postępowania i zachowywania się w stajni, nasi podopieczni mogli obejrzeć jak Zuzanna Krefta z klasy VI pokonuje ze swoim koniem tor przeszkód zwany parkurem, a potem samemu sprawdzić się w roli jeźdźca na wybranym koniu. Na tym jednak nie skończyła się wizyta w stadninie, ponieważ dzieci miały jeszcze okazję przejść się na pastwisko i poznać wszystkich mieszkańców tego miejsca. Kolejno odbyły się gry grupowe takie jak: bieg w workach, wyścigi z wiadrem dookoła stajni, skoki przez lonżę oraz zabawa w chowanego na terenie stadniny. Po wyczerpujących harcach na dzieci czekały przekąski, pyszne kiełbaski z ogniska, a potem już powrót do domu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Konkurs „Do Hymnu!