WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!

30 września 2019 15:30 | Aktualności

FILMOWA LEKCJA HISTORII Z „LEGIONAMI”

Dnia 30 września 2019 roku uczniowie klas: VIa, VIb, VII i VIII, pod opieką nauczycieli: P.J.Baran, P.A.Marzejon, P.H.Gojke i P.R.Wiśniewskiego, uczestniczyli w niezwykłej filmowej lekcji historii w multikinie w Rumi. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy najnowszą od czasów „Miasta 44” superprodukcję polskiego kina: film fabularny w reżyserii Dariusza Gajewskiego pt. „Legiony” z plejadą gwiazd aktorskich: Mirosława Baki, Borysa Szyca, Antoniego Pawlickiego, Sebastiana Fabijańskiego, Stanisława Cywki, Jana Frycza, Karoliny Kominek i innych. „Film opowiada o młodych ludziach z pokolenia 1914-1916,które dało Polsce Niepodległość. Bohaterami są właśnie oni: wchodzący w dorosłość chłopcy i dziewczęta, którzy w i mię wyznawanych wartości i ideałów, nie wahali rzucić się w wir walki przeciw europejskim tyranom; ale też o tych, którzy owych idei nie rozumieli i nie podzielali. „ Legiony” to zapierająca dech w piersiach opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych, ze scenami batalistycznymi, jakich jeszcze w polskiej kinematografii nie było”. Kino pełne wzruszeń i emocji w najlepszym wydaniu, które uczniom – zafascynowanym technikami walki science fiction, przybliża realia bitew i charakter I wojny światowej, mniej znanej ze współczesnej historii. Film stanowi bazę do dalszej edukacji oraz przeprowadzenia inspirujących lekcji historii i patriotyzmu, które odbywać się będą w naszej szkole wkrótce z wykorzystaniem pozyskanych materiałów dydaktycznych. Polecamy gorąco!!!

oprac. H.Gojke

Konkurs „Do Hymnu!