Tutaj powinien być opis

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ!

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na wydarzenia wojny "Jom Kippur" (konflikt izraelsko-arabski). Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść nie prowadzą do niczego dobrego. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów drogą pokojową a nie w sposób zbrojny. Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to apel, aby zarażać dobrem innych. W naszej szkole Samorząd Uczniowski pod opieką p. Barbary Dettlaff - Orzeł, p. Marzeny Keppen i p. Bartłomieja Szefke przygotował małe niespodzianki dla całej społeczności szkolnej. Życzliwość przyjęła różnoraką formę, pojawiło się pudełko z zadaniami „Znajdź się wśród życzliwych”, wyzwania z pudełka sprawiły wszystkim ogromną radość, miłym gestem była akcja karteczkowa „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”, do kartek dołączone były różne tekściki, które uczniowie mogli osobiście oderwać i przekazać innej osobie. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!