Tutaj powinien być opis

„PIAŚNICA – KULTURA MIEJSCA 2019” – PODSUMOWANIE PROJEKTU

  Dnia 19 listopada 2019 roku uczniowie klas VII, VIII oraz aktorzy spektaklu zaprezentowanego podczas wieczornicy niepodległościowej, pod opieką P.A.Obszyńskiej, P.B.Dettlaff, P.A.Marzejon, p.H.Gojke i P.B.Szefke, uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekt edukacyjny „ Piaśnica - Kultura miejsca 2019”w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zorganizowany we współpracy z Fundacją Sedlaka. Uczniowie mieli okazję obejrzeć stroje żołnierzy polskich z czasów kampanii wrześniowej 1939 roku zaprezentowane przez grupę rekonstrukcyjną oraz wysłuchać prelekcji historyków, nadleśniczych, prokuratorów, żołnierzy Armii Krajowej i innych ludzi kultury na temat współczesnego stanu badań o zbrodni piaśnickiej, która w 80 lat po wojnie, wciąż pozostaje tajemnicza i nieodkryta.
   Najważniejszym jednak przeżyciem tej wizyty był występ teatralny naszych uczniów na deskach sceny Muzeum II Wojny Światowej przed liczną rzeszą zgromadzonej publiczności z Trójmiasta i okolic, co było dla nich, niewątpliwie, nobilitacją i promocją. Spektakl pt. „Niech Im Jeszcze Polska jak flaga powiewa…” wyreżyserowany przez P.H.Gojke z autorską muzyką P.B.Szefke i choreografią taneczną P.B.Dettlaff wzbudził wielki aplauz i wycisnął łzy wzruszenia, a uczniom pozwolił poczuć atmosferę profesjonalnej sceny teatralnej.
   Dziękujemy Fundacji Sedlaka za to przedsięwzięcie i zaproszenie do projektu, dzięki któremu Piaśnica na zawsze pozostanie w naszych sercach i świadomości.

oprac.H.Gojke

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!