Tutaj powinien być opis

III MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD TEATRALNO- HISTORYCZNY „BO W PAMIĘCI JEST SIŁA ZAKLĘTA”

  W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu, już po raz trzeci, odbył się Międzygminny Przegląd Teatralno- Historyczny, pt.: „ Bo w pamięci jest siła zaklęta”, inicjatorem którego był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Północnego, a organizatorami - Gmina Krokowa i Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu. Patronat honorowy objął Instytut Pamięci Narodowej. W bieżącej edycji wzięły udział cztery szkoły podstawowe: trzy z terenu naszej gminy (Szkoła Podstawowa im. kadm. W. Steyera w Krokowej, Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wierzchucinie i Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Żarnowcu) oraz z gminy Puck - Szkoła Podstawowa im. J. Dambka w Leśniewie. Konkurs poprowadziła Pani Aleksandra Obszyńska - Dyrektor żarnowieckiej placówki, a w Jury zasiedli: Tomasz Kuplicki - Wiceprezes Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Pomorskiego, kpt. w stanie spoczynku, którego ojca, żołnierza AK zamęczono na zesłaniu; Pani Aleksandra Pitra- Kox - Prezes Fundacji Sedlaka; Pani Elwira Worzała - Prezes Towarzystwa Bibliotekarzy; Pani Krystyna Mielewska - aktorka teatralna z Gdyni oraz dr Katarzyna Lech.
  Na początku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu odśpiewali Hymn Pomorskiego Okręgu Armii Krajowej. Następnie kpt. Tomasz Kuplicki uhonorował Pana Adama Śliwickiego- Wójta Gminy Krokowa oraz Panią Aleksandrę Obszyńską- Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu Złotymi Medalami XXX.lecia Działalności Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
  W części konkursowej szkoły zaprezentowali przedstawienia, które stały na bardzo wysokim poziomie. Jury podjęło decyzję, że statuetka Grand Prix Przeglądu trafi do rąk uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu, przygotowanych przez: Panią Halinę Gojke, Pana Bartłomieja Szefke i Panią Beatę Dettlaff. Na szczególne podziękowanie zasługują sponsorzy nagród: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Pan Stanisław Śliwa- Prezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP, Dyrektor COPO we Władysławowie- Pan Michał Kowalski, Dyrektor KCK w Krokowej- Pan Krzysztof Obszyński, koordynator ds. promocji PGEJ1 - Pani Urszula Doppke oraz Rada Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu.

oprac. Aleksandra Obszyńska

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!