Tutaj powinien być opis

#DlaKażdegoDziecka - ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku było wyjątkowa bo, obchodziliśmy 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20. listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W tym dniu kolor niebieski był wszechobecny, bowiem wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy mieli na sobie coś niebieskiego. Od rana w klasach uczniowie prowadzili dyskusje, debaty na temat praw dzieci. Następnie spotkaliśmy się w dwóch grupach wiekowych od punktu przedszkolnego do klas trzecich oraz klasy 4-8. Podczas spotkań zaprezentowane zostały prawa dzieci, obejrzeliśmy filmiki dotyczące praw dzieci, a uczniowie klas 4-8 poprowadzili debatę pt. :"Dzieci i ryby głosu nie mają! - Czy to prawda?" Podsumowaniem akcji było przybliżenie działalności patrona szkoły Janusza Korczaka, jako jednego z pierwszych propagatorów praw dziecka.

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!