Tutaj powinien być opis

WOJEWÓDZKI KONKURS CZYTELNICZY W JĘZYKU ANGIELSKIM KLAS 2 - 8

Wojewódzki Konkurs Czytelniczy w języku angielskim dla uczniów kl. 2-8 szkół podstawowych pt.”Reading Ignites the Imagination”, objęty patronatem honorowym Uniwersytetu Gdańskiego. Celem przystąpienia do konkursu i projektu na platformie eTwinning jest promowanie nauki języka angielskiego, rozwijanie talentów w dziedzinie literackiej i artystycznej uczniów. Zadaniem każdego uczestnika (w kategorii kl. 2-3) jest przeczytanie 4 książek w języku angielskim w trakcie bieżącego roku szkolnego oraz przystąpienie do testu z każdej lektury. Uczestnicy projektu będą mogli stworzyć własną ilustrację do książki lub portret wybranego bohatera. Prace ocenione zostaną przez niezależne jury (pracownicy Teatru Szekspirowskiego, przedstawiciele wydawnictw anglojęzycznych, przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego). Termin trwania konkursu/ projektu: październik 2019r.- maj 2020r. Dnia 28.11.2019r. odbył się w naszej szkole test z pierwszej lektury pt.” Gulliver’s Travel in Lilliput”, w którym udział wzięli uczniowie kl.2a, 3a oraz 3b. Podczas zajęć języka angielskiego obyła się projekcja bajki pt. „Podróże Guliwera”. Uczestnicy wykonali już pierwsze prace plastyczne. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Koordynator: A.Rutz

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!