Tutaj powinien być opis

ELIMINACJE SZKOLNE XXXVII KONKURSU POEZJI I PROZY POLSKIEJ

Dnia 26 lutego 2020 r., odbyły się eliminacje szkolne XXXVII Konkursu Poezji i Prozy Polskiej. Uczestnicy konkursu przedstawiali nie tylko wiersze, ale również prozę wybitnych, polskich twórców literatury. Wybór był bardzo trudny, gdyż wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Jury w składzie Pani Aleksandra Obszyńska, Pani Maria Wiśniewska i Pani Żaneta Stawicka oceniało występy uczniów pod względem doboru repertuaru, zwracało również uwagę na staranną i prawidłową wymowę, dykcję oraz artykulację głosek, a także właściwe tempo recytacji. Po omówieniu występów jury ustaliło następującą listę laureatów, którzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie podczas eliminacji gminnych.
W kategorii klas I-III:
1 miejsce – Marta Kobiella kl.I
2 miejsce – Laura Bieszk kl.IIIA

W kategorii klas IV-VI:
1 miejsce – Krystyna Budnik kl.VIA
2 miejsce – Jacek Krzemiński - kl. VIA

W kategorii klas VII-VIII:
1 miejsce – Marcel Dominik kl.VII
2 miejsce- Julia Lieske- kl. VIII

Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!