Tutaj powinien być opis

WYJAZD KLASY VIII W RAMACH PROJEKTU „MORSKIE KOMPETENCJE” DO GDAŃSKA

Dnia 25.02.20r. uczniowie kl. VIII wraz z opiekunami: p. Barbarą Orzeł-Dettlaff i p. Agnieszką Grzenkowicz odwiedzili Gdański Park Naukowo-Technologiczny, gdzie uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Morskie Kompetencje”. Uczniowie wysłuchali prezentacji dotyczącej działalności Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz zawodów związanych z gospodarką morską, a także technologii druku 3D (m. in. historia wydrukowanego serca). Młodzież miała również okazję zgłębić tajniki pracy w laboratorium Instytutu Morskiego, a nawet na chwilę wcielić się w rolę jego pracowników. Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia pokazowe w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych na Wyspie Ostrów. W czasie zajęć młodzież nie tylko poznała wagę umiejętności związanych z nowymi technologiami, ale również mogła wspólnie z robotami Fanuc oraz ABB zagrać w piłkę, ćwiczyć celność i precyzję oraz stworzyć logo PZU LAB. Na zakończenie – spacer po Gdańskiej Starówce oraz zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej, które jest opowieścią o tragicznym doświadczeniu wojny, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach, czyli lekcją historii, której nie można zapomnieć. Dziękujemy p. Monice Kurskiej, p. Justynie Sterlingow-Miernik, p. Łukaszowi Kuczkowskiemu oraz p. Damianowi Orzeł za dzień pełen uśmiechu, wrażeń, nowych możliwości i wyborów, przemyśleń, czyli za wycieczkę z przesłaniem: „Dziś zrób to, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, o czym inni marzą” 😊.

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!