Tutaj powinien być opis

DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLNEJ RODZINIE

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” – pisał Janusz Korczak – Stary, Poczciwy Doktor, który jak mało kto, rozumiał, kształtował, a przede wszystkim szanował delikatną dziecięcą wrażliwość. Uczyńmy więc wszystko, by tego śmiechu było jak najwięcej, a świat rządzony przez dorosłych, był miejscem, w którym należną pozycję i prawa mają właśnie One…Dzieci, na co dzień, w mozolnej, czasem szarej, niejednokrotnie trudnej rzeczywistości…, a w MIĘDZYNARODOWYM DNIU DZIECKA, szczególnie. W tym, oby radosnym dniu, wszyscy wspominamy z nutą nostalgii i tkliwości własne dzieciństwo, kiedy, naprawdę…żyliśmy pełnią życia, byliśmy sobą, a świat, nawet ten oglądany z perspektywy trzepaka, zaskakiwał nas nową przygodą do przeżycia… Każdy z nas, w głębi serca, pozostaje dzieckiem do końca, a więc, życząc WSZYSTKIM DZIECIOM CUDOWNEGO DZIECIŃSTWA, pamiętajmy zawsze, że „dzieci przychodzą na świat, by wyrównać rachunki strat [… ] Jeszcze raz pozwólmy sobie cieszyć się dzieckiem w nas i zapomnieć, że są puste miejsca, nie tylko… przy świątecznym stole…” Poniżej przedstawiamy relację z Dnia Dziecka i Dnia Patrona w naszej Szkolnej Rodzinie.

oprac. H.Gojke


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Hymn Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu śpiewali:
Zofia Słowik - klasa 3a
Martyna Bisa - klasa 5
Paweł Budnik - klasa 5
Ida Brzeźnińska - klasa 6b
Przygotował: Bartłomiej Szefke


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Samorząd Uczniowski prezentuje sylwetkę Patrona.


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Test wiedzy o partonie przygotowany przez uczniów klasy VII


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Prezentujemy portrety Janusza Korczaka narysowane przez uczniów klasy pierwszej i drugiej.


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Trefliki z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego sześciolatków zapraszają na sondę "Co to znaczy być dzieckiem?"


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Klasa 3b muzycznie przypomina o prawach dziecka.

Piosenka o prawach dziecka w wykonaniu uczennicy klasy 3a Laury Bieszk.


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Klasa 6a i 6b „Kiedy znów będę mały?” - rozterki między światem dzieci a światem dorosłych


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Klasa 5 „O czym marzą dzieci?”


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Kto pamięta, jak będąc dzieckiem marzył, by zostać sławnym? Dajmy dzieciom możliwość spełniania swoich marzeń i wykorzystywania predyspozycji niezależnie od tego, kim są. Kochane DZIECI, niech Wam się spełnią wszystkie Wasze marzenia!!!


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Uczniowie klasy VIII z wychowawcą p. Haliną Gojke i nauczycielem wspomagającym p. Agnieszką Grzenkowicz


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA I ŚWIĘTA SZKOŁY.


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Utwór wykonany z okazji Dnia Dziecka i Patrona Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żarnowcu. Grali dla Was: - na flecie: Ida Brzeźińska i Aurelia Hinz - kl. 6 b - na gitarze: Bartosz Bogusławski i Katarzyna Okon - kl. 6b - na pianinie: Małgorzata Jetke - kl. 8 - na cajonie: Oskar Ewald - kl. 6b


1.06.2020r. DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTO SZKOŁY
IM. J.KORCZAKA W ŻARNOWCU

Nauczyciel też dzieckiem był...

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!