Tutaj powinien być opis

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ANNO DOMINI 2020

Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości”.
Jan Paweł II

  Powyższa myśl Naszego Wielkiego Papieża widniała na głównej stronie Teczki Absolwenta, w której uczniowie kończący szkołę podstawową, otrzymali świadectwa. Niech słowa Tego Zacnego Polaka, który jak mało kto, miał świetny kontakt z młodzieżą i głównie do niej kierował swój duchowy testament, stanowią drogowskaz na dalsze lata edukacji i życia.

  Wszystkim tegorocznym Absolwentom naszej placówki: Michałowi Białkowi, Jakubowi Bogusławskiemu, Julii Dominik, Zuzannie Felkner, Dawidowi Gaffke, Dawidowi i Mariuszowi Gorońskim, Dawidowi Groenie, Hannie Jeschke, Małgorzacie Jetke, Tatianie Kopciak, Agacie Lademann, Julii Lieske, Mikołajowi Rypczyńskiemu i Kamilowi Żaczkowi dziękujemy za wspólnie spędzone lata i życzymy, by, wierząc w siebie, mogli uwierzyć w ludzi; by, poszukując dobra w świecie, mogli odnaleźć je w sobie; by, rywalizując ze sobą, nie mieli powodów do narzekania, ale zmieniania na lepsze; by, sięgając gwiazd, innym wskazywali do nich drogę. Jednym słowem, niech szczęście Wam sprzyja, Kochani Młodzi Przyjaciele! Nie zapomnimy o Was, bo, w szkole zaznaczyliście swoją obecność i we wspomnieniach zapiszecie się jako zdolni, dobrze wychowani, utalentowani młodzi, ale cisi i rozważni ludzie!

  Rozstania są częścią naszego życia i dlatego, mimo żalu, że czas tak szybko mija, cieszymy się, że wszyscy ukończyliście szkołę, a niektórym gratulujemy szczególnie promocji z wyróżnieniem : M. Jetke – Najlepszej Absolwentce Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Żarnowcu, laureatce Nagrody Wójta Gminy Krokowa; M. Białkowi; M. Rypczyńskiemu; J. Lieske; J. Dominik; A.Lademann i M.Gorońskiemu. Wykorzystajcie, krótkie dla Was z powodu pandemii, chwile wakacji, by we wrześniu zachwycać swoją osobowością rozliczne placówki edukacyjne, do których się wybieracie.

  Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, że pomimo pandemii, w obostrzonych warunkach, mogliśmy się wszyscy jeszcze raz zobaczyć na żywo w towarzystwie: Pana Wójta A.Śliwickiego, Pana Przewodniczącego Rady Gminy Krokowa M.Krzebietke, Pani Kierownik Referatu Edukacji I.Adamczyk, Księdza Proboszcza K.Stachowskiego, Pani Przewodniczącej Rady Szkoły G.Żaczek, Dyrekcji Szkoły Pań: A.Obszyńskiej i Ż.Stawickiej, Pana B.Szefke, Pani Wychowawczyni H.Gojke, Pani Nauczycielki Wspomagającej A.Grzenkowicz, Uczennic – laureatek Nagrody Wójta Gminy Krokowa: Z.Słowik i K.Okon oraz uroczyście odebrać zaszczytne świadectwa ukończenia szkoły, nagrody, upominki od siódmoklasistów i wysłuchać przemówień: P.Dyrektor A.Obszyńskiej, P.Wójta, P.Wychowawczyni i, po raz pierwszy w tradycji placówki, Najlepszej Absolwentki. Pożegnaliśmy Sztandar Szkoły i opiekunkę pocztu P.M.Keppen, porozmawialiśmy o dalszych planach, marzeniach, a także, w ukryciu, uroniliśmy łzę wzruszenia (przydały się maseczki, nie tylko do ochrony, do kamuflażu twardzieli również!) i przybiliśmy łokieć na pożegnanie. Było miło i podniośle. Dziękujemy i ahoj, przygodo ! Świat należy do nas, a lato czeka… Powodzenia! Do widzenia!

oprac. H.Gojke

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!