Tutaj powinien być opis

BIWAK ZUCHOWO-HARCERSKI - "PUCK HISTORYCZNIE"

Czuj Zuchy! Dzielne Zuchy z 7 GZ " Leśne Skrzaty" z Żarnowca z rozmachem weszły w kolejny rok zuchowania. Rozpoczął go Zuchowo - Harcerski Start- Puck historycznie", który odbył się w Pucku, 26 września 2020r. Mimo deszczowej pogody raźnie wyruszyły na trasę biegu patrolowego. Odwiedziły ciekawe miejsca związane z historią Pucka i ludźmi, którzy zasłużyli się dla Polski i Kaszub. Wysłuchały w muzeum opowieści o działalności Morskiego Dywizjonu Lotniczego, oglądały eksponaty i prototyp maszyny lotniczej. Były w miejscu, w którym pierwotnie stał słupek zaślubinowy w 1920r. Poznały postacie kmdr Edwarda Szystowskiego i Antoniego Abrahama oraz ich zasługi dla kraju. Druhna Ola ciekawie opowiadała o tym jak Bóg stworzył Kaszuby i nauczyła najmłodszych wesołego pląsu. Posadziły w miejskim parku swoje drzewko- jarząba szwedzkiego i nazwały go "Zuch", włączając się do akcji organizowanej przez miasto Puck " STO DRZEW NA 100 LECIE ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM". Zuchowo - Harcerski Start, Puck historycznie " zakończyliśmy wspólnym apelem przy pomniku gen. Józefa Hallera. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a szczególnie Zuchom- Żółtodziobom, mężnego pokonania zadań na trasie i wytrwałości. Rok Zuchowy uważam za otwarty. Czuj Zuchy! Namiestniczka Zuchowa dh pwd Marzena Muttka🤗

  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!

  • |
  • UWAGA !!! „Z POWODU BRAKU W KUCHNI PERSONELU STOŁÓWKA SZKOLNA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA"