Tutaj powinien być opis

SPOTKANIE Z REŻYSEREM, W RAMACH PROJEKTU „PIAŚNICA - KULTURA MIEJSCA”

Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Żarnowcu, już od 3 lat uczestniczy w projekcie „Piaśnica – kultura miejsca” związanego z ludobójstwem w Piaśnicy, a realizowanego dzięki inicjatywie Fundacji im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka. Tym razem, w dniu 2 października 2020 r. uczniowie klas: 7a, 7b i 8 mieli niecodzienną możliwość spotkania z Panem Bodo Koxem - reżyserem, scenarzystą, pisarzem i happenerem. Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą za swoje autorskie filmy „Dziewczyna z szafy" (2012), „Człowiek z magicznym pudełkiem" (2017), reżyser telewizyjnego serialu historycznego „Ludzie i bogowie" przybliżył młodzieży specyfikę tworzenia filmów historycznych, łączenia wątków w filmową całość, pracy na planie i wiele innych pasjonujących tematów. Nasi uczniowie mogli zadawać pytania np. o pracę z dziećmi przy tworzeniu filmów historycznych. Mimo trudnych warunków, związanych z zachowaniem reżimu sanitarnego i obostrzeń wynikających z Covid-19 spotkanie należy uznać za wyjątkowo udane.

 
  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!

  • |
  • UWAGA !!! „Z POWODU BRAKU W KUCHNI PERSONELU STOŁÓWKA SZKOLNA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA"