Tutaj powinien być opis

WARSZTATY „OD ZABAWY I SŁUCHANIA DO SEGREGOWANIA"

Dnia 29 września nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach edukacji recyklingowej „Od zabawy i słuchania do segregowania". Celem warsztatów było zainteresowanie uczestników tematyką segregacji i recyklingu odpadów. Projekt dotyczył zajęć z zakresu recyklingu, surowców wtórnych, poszczególnych frakcji obejmujących makulaturę, tworzywa sztuczne, szkło i alu. Warsztaty wzbogacone były zabawą, quizami, rebusami, krzyżówkami, wykreślankami z zakresu ochrony przyrody, ochrony środowiska, obciążeń środowiska, botaniki, botaniki farmaceutycznej, fitopatologii, łąkarstwa. Podstawę formułowanego przekazu stanowiły zmiany w postępowaniu z odpadami opakowaniowymi spowodowane wejściem w życie od 1 lipca 2017 roku Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Dodatkowo informacje na temat systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie Gminy Krokowa. Poprzez zaangażowanie w zabawę, na koniec warsztatów uczestnicy byli przekonani o wadze recyklingu oraz potrzebie znajomości zasady gospodarki odpadami we własnej gminie. Dziękujemy Pani Joannie Juścińskiej za przeprowadzone warsztaty, dzięki którym wzbogaciliśmy naszą wiedzę.

 
  • WITAMY NA NASZEJ STRONIE !!!

  • |
  • UWAGA !!! „Z POWODU BRAKU W KUCHNI PERSONELU STOŁÓWKA SZKOLNA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA"