NASZA SZKOŁA W KLUBIE SZKÓŁ UCZĄCYCH SIĘ

Od tego roku szkolnego nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego Klubu Szkół Uczących Się w ramach programu Szkoła Ucząca Się, w którym będzie pracować nad dalszym rozwojem w zakresie uczenia się i nauczania. Nauczycielki z naszej szkoły w dniach 1-2.października 2020 roku uczestniczyły w Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Klubu Szkół Uczących Się w Poznaniu, podczas której zgłębiały wiedzę i dokonywały refleksji z następującego zakresu tematycznego:

• Doświadczenie edukacji zdalnej – czego się nauczyliśmy, co wykorzystamy w przyszłości;
• Znaczenie odwagi w uczeniu się i nauczaniu, miejsce na odwagę w szkole;
• Głębokie uczenie się – na czym polega i jak je urzeczywistniać;
• Jakie kompetencje są potrzebne naszym uczniom;
• Zasoby osobiste zasoby szkoły w pracy nad poprawą uczenia się i nauczania.

Do końca miesiąca szkoła określi i podejmie wyzwanie edukacyjne, nad realizacją którego będzie pracować w najbliższym roku szkolnym. Wszystkie działania, podejmowane przez szkołę w Klubie SUS, mają służyć temu, by w szybko zmieniającym się świecie, w którym zasoby wiedzy stale rosną, można było tę wiedzę identyfikować i z niej czerpać. Należy przy tym pamiętać, że wiedza się zmienia, podobnie jak świat i może okazać się, że to, czego uczymy dziś, będzie nieaktualne za kilka lat. Dlatego przyszłość wymaga głębokiego uczenia się, byśmy my i nasi uczniowie, potrafili zastosować wiedzę do nowych sytuacji. To najważniejsza kompetencja, której wspólnie będziemy się uczyć. Powodzenia!

oprac. H.Gojke, M.Keppen

• |
  • UWAGA !!! „Z POWODU BRAKU W KUCHNI PERSONELU STOŁÓWKA SZKOLNA NIECZYNNA DO ODWOŁANIA"