UWAGA!!! Uprzejmie informuję, że od 1 kwietnia 2026 br. następuje odgórna zmiana numeru konta na które dokonywali Państwo płatności za pobyt i wyżywienie. Każdy z Państwa otrzyma nowy indywidualny numer konta dla każdego dziecka. Numery kont są dostępne na aplikacji eduVulkan w zakładce OPŁATY - NALICZENIA W razie problemów proszę o kontakt z intendentką od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.10 nr. tel. 512 476 999 lub e-dziennik.
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

III Ogólnopolski Konkurs Literacki „Piaśnica – kultura miejsca” rozstrzygnięty!

Dnia 9.04.2026r. w Szkole Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie odbyła się gala finałowa III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Piaśnica – kultura miejsca” organizowanego przez Fundację Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka.

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że zwycięzcy szkolnego etapu zostali laureatami tegoż finału, zdobywając trzy premiowane miejsca w kategorii uczniów klas 5-6. I tak uczeń klasy V Ignacy Bartodziejski zdobył I miejsce za napisanie wiersza pt.Światło, które nie zgasłooraz otrzymał szczególną pochwałę od jury za poruszenie serc, uczeń klasy VI Jerzy Słowik zajął II miejsce za utwór pt.Narodziny z Męczeństwa”, a uczennica klasy VI Agata Budnik została laureatkią III miejsca za utwór pt.Krótka ballada piaśnicka”.

 

Gratulujemy młodym twórcom, którzy szlifując poetycki talent pod kierunkiem P.H.Gojke, rozsławili dobre imię naszej szkoły. Wszystkie utwory, które zostały opublikowane w specjalnym Tomiku Poezji Uczniowskiej, zachwycają dojrzałością i wrażliwością ujęcia trudnego tematu, jakim było napisanie wiersza o wydarzeniach z bolesnej i tragicznej historii Kaszubskiej Golgoty – Piaśnicy oraz nawiązanie do słów ks. Daniela Nowaka „Przeszłość jest czasem narodzin, a nie śmierci”.

 

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, empatię, a nade wszystko za pamięć o Bohaterach, którzy zginęli po to, byśmy my mogli żyć i rozwijać się w wolnej Ojczyźnie. Udział w konkursie jest nie tylko okazją do wykazania się talentem, ale pięknym świadectwem Waszego patriotyzmu.

Udostępnij
Data dodania: 2026-04-09 17:45:39
Data edycji: 2026-04-10 09:40:14
Ilość wyświetleń: 6

„Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.”

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej