Dzisiejsze zajęcia z języka angielskiego odbyły się w wyjątkowej scenerii – przy prawdziwych stolikach w restauracji Nadolanka. Szkolne ławki zamieniliśmy na restauracyjne stoliki, ale nauka pozostała równie intensywna 😊 Uczniowie pracowali z kartami pracy, wykonywali zadania i jednocześnie ćwiczyli język w naturalnym otoczeniu.
Podczas lekcji młodzież poznawała praktyczne zwroty potrzebne przy zamawianiu jedzenia, prowadzeniu dialogu z kelnerem oraz zasady kulturalnego zachowania przy stole. Nie zabrakło również elementów savoir-vivre – uczniowie uczyli się zasad nakrywania do stołu oraz angielskich nazw naczyń i sztućców.
Serdecznie dziękujemy restauracji Nadolanka za przygotowanie zastawy, naczyń i sztućców – dzięki temu uczniowie mogli uczyć się w realnych warunkach, a nie tylko z ilustracji i podręczników.
Największą atrakcją była część kulinarna! 👨 🍳🍕 Pod czujnym okiem szefa kuchni Luigiego uczniowie samodzielnie przygotowywali pizzę, poznając przy okazji angielskie nazwy składników i kuchennych akcesoriów.
Było mnóstwo radości, współpracy i – oczywiście – pysznych efektów końcowych.
Ogromne podziękowania kierujemy również do Rodziców za zorganizowanie dowozu do restauracji. Zawsze można na Państwa liczyć – dzięki takiej współpracy szkoła i dom tworzą prawdziwy zespół, a uczniowie mogą uczestniczyć w ciekawych, rozwijających inicjatywach i zdobywać doświadczenia na długo pozostające w pamięci.
To była lekcja pełna działania, uśmiechu i praktycznej nauki – język angielski w najlepszym wydaniu!
💙
Dziękujemy Pani Alicji Oleńskiej za przygotowanie lekcji i zorganizowanie wizyty w restauracji oraz Paniom Bożenie Ladach, Romualdzie Bradtke i Marzenie Keppen za pomoc w opiece i poświęcony czas.
👏 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wyjątkowego dnia!
„Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.”

84-110 Żarnowiec
ul. Szkolna 2