💙 „Z wiatrem odwagi i nadziei lećcie dalej…” – pod takim mottem przewodnim na tle letniej, okolicznościowej scenografii o godz. 9:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się oficjalna Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2025/2026 i Pożegnania 20 Absolwentów. 🎓
⛪ Po mszy świętej w kościele parafialnym przybyli na nią uczniowie klas 1-8, rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz goście: Przewodniczący Rady Gminy Krokowa Pan Marek Krzebietke, ksiądz Arkadiusz Warszyński, przedstawiciele samorządu i Rady Rodziców.
Oficjalną część uroczystości rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego i przekazanie Sztandaru Szkoły nowo wybranemu Pocztowi Sztandarowemu w składzie: Wojciechowi Dettlaffowi, Lidii Wieczorkowskiej, Liwii Szymkowiak, Victorii Abraham, Marcie Kobielli i Antoniemu Kłosowi z klasy VII.
🎤 Uroczystość otworzyła Dyrektor szkoły Pani Aleksandra Obszyńska, która w swym przemówieniu powitała wszystkich zebranych, podziękowała za pracę w mijającym roku szkolnym oraz podkreśliła szczególną wartość nauczania, która w naszej szkole kładzie nacisk nie tylko na treści, ale sens zdobywania wiedzy i umiejętności. Ocenianie kształtujące, dominujące w naszej placówce, doskonale wpisuje się w testament jej Patrona Janusza Korczaka, który przez całe życie upominał się o podmiotowość i rozwój osobowości dziecka. ❤️
🏆 Po przemówieniu Pani Dyrektor wystąpił Pan Marek Krzebietke i Pani Agnieszka Kwidzińska, którzy w imieniu Wójta Gminy Krokowa wręczyli Nagrody Wójta naszym uczniom:
🥇 Zofii Zadwornej z klasy IVb,
🥇 Wojciechowi Dettlaffowi z klasy VII
oraz Najlepszej Absolwentce Annie Behmke.
🌷 W kolejnej części Dyrekcja szkoły: Pani Aleksandra Obszyńska i Pani Żaneta Stawicka złożyły podziękowania rodzicom szczególnie angażującym się we wspieranie działań szkoły: P. A. Bartodziejskiej, P. M. Kobiela, P. V. Białk, P. Zielińskim, P. J. Okoniom, P. A. Bielickiej, P. J. Gołaszewskiej, P. M. Krefcie, A. Pestilenc, P. Górkowskim, P. A. Dominik, P. M. Jakubczyk, P. L. Baran, P. M. Radzigiewska, P. M. Pobłocki podkreślając ogromne znaczenie ich pracy. 💐
📜 W kolejnej części przeznaczonej dla uczniów klas 4-8 Dyrektor P. A. Obszyńska wraz z wychowawcami wręczyły świadectwa uczniom poszczególnych klas.
⭐ Wielkim wyróżnieniem naszej placówki jest Nagroda dla Najlepszego Skoczka Szkoły, którą otrzymuje uczeń/uczennica osiągająca najwyższe postępy edukacyjne w stosunku do I półrocza nauki. Jej laureatką w tym roku została Milena Radaszewska z klasy V.
Nagrody z rąk P. Dyrektor i P. Alicji Oleńskiej odebrali również Uczestnicy Międzynarodowego Konkursu z Języka Angielskiego „Big Challenge”, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w naszej szkole: Kacper Mudlaff kl.IVa, Kinga Radzigewska kl.VI, Wojciech Dettlaff kl.VII, Julia Wyszecka kl.VIII.
🏅 Dyrekcja oraz Pan Roman Wiśniewski wręczyli statuetki najlepszym sportowcom naszej szkoły w kategoriach klas 4-6 i 7-8. Zostali nimi:
🏃 Maja Labudda z klasy VI,
🏃 Jerzy Słowik z klasy VI,
🏃 Hubert Ewald z klasy VIII
oraz Agata Żaczek z klasy VIII.
🏆 Całoroczny Ranking na Najbardziej Usportowioną Klasę w Szkole wygrała klasa VIII.
👏 Gratulujemy sukcesów!
🎓 W końcowej części uroczystości świadectwa z rąk Pani Aleksandry Obszyńskiej, Pani Bożeny Ladach i Pani Marzeny Keppen otrzymali kończący szkołę absolwenci:
Anna Behmke, Mateusz Bielicki, Wiktor Dembek, Kamil Groena, Hubert Ewald, Aleksander Formela, Kinga Jutrzenka, Wiktoria Kuhr, Aleksandra Lewicka, Monika Mutka, Filip i Milena Patok, Bartłomiej Renusz, Kamil i Mateusz Sikorscy, Szymon Śmiglak, Władysław Sobecki, Julia Wyszecka, Magdalena Wrosz i Agata Żaczek. ❤️
🚲 W dalszym toku uroczystości nagrodę szczególną ufundowaną przez Radę Szkoły – rower otrzymała Najlepsza Absolwentka Szkoły Anna Behmke, która w ciepłych, pełnych ważnych refleksji słowach swego przemówienia pożegnała dyrekcję, wychowawców, nauczycieli i kolegów.
💐 Równie ciepłe słowa podziękowania skierowali do zebranych rodzice absolwentów: P. Angelika Bielicka i P. Ewelina Kuhr.
🎶 Oficjalną część uroczystości zakończyło wyprowadzenie Sztandaru Szkoły i ciepła niczym nadchodzące wakacje piosenka w wykonaniu Zespołu Korczakowe Love.
❤️ Radosną atmosferę dopełnił czas nostalgii i wspomnień, w którym absolwenci w jakże wzruszającym widowisku muzycznym pożegnali swą wychowawczynię Panią Bożenę Ladach, wyciskając z oczu zebranych niejedną łzę.
📖 Błogi czas spędzonych lat w szkole wybrzmiał również w pożegnalnych słowach uczniów klasy VII skierowanych do żegnających szkołę kolegów. Wierszyki o każdym z absolwentów trafiały w punkt i doskonale oddawały osobowość wspaniałej dwudziestki.
🎓 Na koniec, by tradycji stało się zadość, absolwenci – a jakże – wyrzucili w górę swe birety, a wszyscy radośnie włączyli się w kolejny występ Zespołu Korczakowe Love w piosence „To jest już koniec!” 🎵
🌞 I tak na długo oczekiwanym końcu ogłaszamy uroczyście: Rok Szkolny Anno Domini 2025/2026 przechodzi do historii!
💙 Wszystkim dziękujemy za pracę, gratulujemy wszelkich sukcesów i nagród!
☀️ Życzymy słonecznych wakacji, a odchodzącym Absolwentom – udanego startu w następny etap edukacyjny.
🌊 Żegnamy się z nostalgią, ale przepełnieni radością, bo wierzymy, że każdy koniec jest początkiem nowej przygody.
A więc, do widzenia! Ahoj wakacje! Do zobaczenia we wrześniu! 💙🌞🎓
„Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.”

84-110 Żarnowiec
ul. Szkolna 2